نمایش محتوا نمایش محتوا

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی کرمانشاه

 

طرح اولیه ی ساخت فرودگاه بین المللی کرمانشاه یا همان فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی برای شروع ساخت به سال ۱۳۵۰ باز می ‌گردد.

با این که این فرودگاه در سال های دور شروع به ساخت کرد اما بعد از ۲۴ سال و در سال ۱۳۷۴ پس از سال‌های متمادی و دراز ساخت‌ و ساز در بخش‌ها و قسمت های مختلف آن، بالاخره این فرودگاه آماده ی استفاده و بهره‌ برداری شد.

با این که سال های بسیار زیادی بین ساخت و افتتاح این فرودگاه فاصله افتاد اما این فرودگاه در طی ۱۰ سال بعدی یعنی تا سال ۱۳۸۴، تبدیل به یکی از مهم ترین و اصلی ترین فرودگاه های کشور شد. نام اصلی فرودگاه بین المللی کرمانشاه در واقع فرودگاه بین المللی اشرفی اصفهانی است و معمولا مردم آن را به نام فرودگاه کرمانشاه می خوانند.

این فرودگاه را بر اساس آمار موجود می توان به عنوان یکی از پر ترافیک ‌ترین فرودگاه‌ ها در سراسر کشور به حساب آورد. همانطور که تاکید نمودیم، فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه یا همان فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی، در حال حاضر یکی از مهم‌ ترین فرودگاه‌ های ناحیه ی غربی کشور است که به صورت میانگین در هفته حدود ۱۴۰ پرواز در آن صورت می ‌گیرد.

از مشخصات فنی این فرودگاه باید بگوییم که طول باند این فرودگاه ۳۴۰۰ متر و وسعت پارکینگ هواپیمایی های آن نیز ۳۸۲۰۰ متر مربع است. این فرودگاه در شمال شرقی شهر کرمانشاه و در کنار بزرگراه کرمانشاه به تهران قرار گرفته است.